آموزش صفر تا صد نصب Whmcs بر روی سی پنل

آموزش صفر تا صد نصب Whmcs

آموزش صفر تا صد نصب Whmcs

Whmcs یکی از CMS های محبوب دنیا برای مدیریت هاستینگ میباشد البته کاربرد های دیگری نیز میتواند داشته باشد. میتوان از Whmcs در سیستم های مختلفی استفاده کرد اما بیشتر برای فروش هاست طراحی شده است و مورد استفاده قرار میگرد زیرا قابلیت هایی دارد که باعث میشود کاربران Whmcs را به هر سیستم دیگری برای فروش هاست ترجیح دهند به راحتی با استفاده از Whmcs میتوان کاربران را پشتبانی کرد. امروز قصد داریم در وبلاگ هاستینجا برای شما عزیزان آموزش صفر تا صد نصب Whmcs را قرار دهیم تا شما عزیزان بتوانید به راحتی این سیستم را بروی هاست سی پنل خود نصب کنید. در ادامه با هاستینجا همراه باشید.

Whmcs یک سرویس پولی است که شما برای استفاده از این سرویس حتما باید لایسنس آن را داشته باشید و در هنگام نصب از لایسنس استفاده کنید اما در این میان نسخه های کرک شده ویا نال شده نیز وجود دارد که پیشنهاد میکنیم حتما از نسخه خریداری شده استفاده کنید و یا حد اقل از نسخه نال شده ای استفاده کنید که توسط یک سایت معتبر ارائه شده باشد در ادامه با آموزش تصویری نصب همراه باشید:

 مرحله اول : ساخت دیتابیس (پایگاه داده) برای Whmcs

ماقبلا هم در آموزشهای مختلف ساخت پایگاه داده را به شما عزیزان آموزش دادیم اما در این بخش هم میتوانید از این آموزش استفاده کنید و به راحتی پایگاه داده خود را ایجاد کنید.

آموزش صفر تا صد نصب Whmcs

بعد از ورود به سی پنل در قسمت DATABASES بر روی گزینه MySQL Databases wizard  کلیک کنید تا با استفاده از این روش خیلی راحت و سریع یک پایگاه داده ایجاد کنیم.

آموزش صفر تا صد نصب Whmcs

در بخش بعدی از شما درخواست میکند تا یک نام برای پایگاه داده خود انتخاب کنید توجه داشته باشید که نامی را که انتخاب میکنید حتما به خاطر داشته باشید زیرا در مراحل نصب نیاز است از این نام استفاده شود.

آموزش صفر تا صد نصب Whmcs

در مرحله بعد همانطور که در تصویر هم برای شما مشخص کرده ایم هر کدام از فیلد هارا پر کنید و دقت کنید نام کاربری که انتخاب میکنید هم نام با نام دیتابیس شما نباشد. هنگام انتخاب رمز عبور هم سعی کنید یک رمز قوی که ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک و اعداد باشد را انتخاب کنید و حتما اطلاعات وارد شده در این بخش را نیز به خاطر بسپارید که در مراحل نصب Whmcs نیاز خواهد شد.

آموزش صفر تا صد نصب Whmcs

طبق تصویر بالا بر روی گزینه ALL کلیک کنید و سپس بر روی nex کلیک کنید.

حالا پایگاه داده شما ساخته شد اطلاعات را نگهدارید که در مراحل پایانی نصب Whmcs حتما نیاز خواهد شد.

مرحله دوم : نصب Whmcs بر روی سی پنل و اتصال به پایگاه داده

بعد از دانلود فایل Whmcs چه از سایت اصلی و یا نسخه های نال شده مراحل زیر را دنبال کنید فایل نصبی را در سی پنل آپلود کنید سپس مراحل زیر را دنبال کنید.

همچنین برای نصب حتما باید Ioncube بر روی هاست شما نصب باشد اگر نیست با مدیریت سرور خود تماس بگیرید و درخواست نصب دهید.

آموزش صفر تا صد نصب Whmcs

با کلیک راست کردن بر روی فایل Whmcs آپلود شده بر روی Extract  کلیک کنید تا فایل از فشردگی خارج شود درست طبق تصویر بالا

آموزش صفر تا صد نصب Whmcs

بعد خارج شدن از فشردگی به دنبال فایلی با نام Configuration.php.new بگردید و با کلیک راست کردن بر روی فایل بر روی گزینه Rename  مثل تصویر بالا کلیک کنید. و سپس در کادر باز شده نام را به Configuration.php تغییر دهید و سپس ذخیره کنید.

آموزش صفر تا صد نصب Whmcs

حالا باید سطح دسترسی Configuration.php را به ۴۰۰ تغییر دهید ۴۰۰ یعنی فقط تیک خواندنی فعال باشد سپس ذخیره کنید

آموزش صفر تا صد نصب Whmcs

در بخش بعدی طبق تصویر بالا سه فایل با نام های Attachments و Downloads و Templates_c CHMOD را به ۷۷۷ تغییر دهید یعنی تیک همه خانه ها فعال باشد

حالا باید به سراغ صفحه نصب Whmcs برویم برای اینکار باید این آدرس را در مرورگر وارد کنید yoursite.com/Portal توجه داشته باشید که باید جای yoursite آدرس سایت خود را وارد کنید خیلی ساده بگیم اخر آدرس سایت خود Portal/ را اضافه کنید بعد از این کار صفحه نصب برای شما نمایش داده خواهد شد.

در این صفحه برای شما نوشته شده : Welcome to WHMCS حالا باید بر روی …Click here to begin کلیک کنید تا نصب را ادامه دهیم

آموزش صفر تا صد نصب Whmcs

بر روی …Click here to begin کلیک کنید

آموزش صفر تا صد نصب Whmcs

حالا در این صفحه یک متنی نمایش داده میشود که یکسری قوانین استفاده و شرایط استفاده میباشد حالا بر روی I Agree کلیک کنید تا به مرحله بعدی هدایت شوید.

آموزش صفر تا صد نصب Whmcs

اگر همه کار های گفته شده را درست انجام داده باشید  system requirements check  برای شما سبز نمایش داده خواهد شد در غیر این صورت باید مراحل را چک کنید و هرجا استفاده بود مجدد انجام دهید.

آموزش صفر تا صد نصب Whmcs

در بخش بعدی باید لایسنس خریداری شده را وارد کنید و یا اگر نسخه نال شده را نصب کردید باید کد مشخصه ویا هر اسمی را به صورت دلخواه وارد کنید.

در قسمت دوم باید اطلاعات دیتابیس ساخته شده را وارد کنیم Database Host را همان Localhost هاست قرار دهید ولی بقیه اطلاعات را طبق دیتابیسی که ساختید وارد کنید.

آموزش صفر تا صد نصب Whmcs

اگر اطلاعات دیتابیس را به درستی وارد کرده باشید به صفحه بالا منتقل خواهید شد که طبق تصویر اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید.

آموزش صفر تا صد نصب Whmcs

نصب به خوبی انجام شد حالا شما باید چند کار گفته شده در این صفحه را حتما انجام دهید.

Delete the Install Folder: از شما میخواهد پوشه Install را حذف کنید. همچنین برای امنیت بیشتر نام فولدر admin  را تغییر دهید.

Secure The Writeable Directories: حالا سه پوشه Downloads، Attachment و Templates_C را به روت هاست منتقل کند تا از دسترس کاربران خارج شود.

Setup The Daily Cron job: در مرحله آخر باید کرون جاب سیستم whmcs را انجام دهید تا این سیستم به صورت منظم فعالیت خود را ادامه دهد خود بسته نصبی یک دستور کرون جاب برای شما قرار داده است که میتوانید از آن استفاده کنید.

آموزش صفر تا صد نصب Whmcs

در مرحله آخر ساخت کرون جاب میباشد برای ساخت وارد سی پنل شوید در قسمت ADVANCED  بر روی Cron Jobs  کلیک کنید

آموزش صفر تا صد نصب Whmcs

Common Settings: در این بخش بازه زمانی برای اجرای کرون را تنظیم خواهیم کرد بهتر است روزانه یک بار را انتخاب کنید Once Per Day

Command: در این قسمت دستور نمایش داده شده در مرحله پایانی نصب را وارد کنید.

سپس بر روی Add New cron job بزنید

نیاز به مشاوره دارید؟

تیم فروش آماده ارائه پیشنهاد و پاسخگویی به سوالات شماست.