Google Page Speed چیست؟

Google Page Speed چیست؟ سرعت بارگذاری بالا یکی از عوامل بسیار مهم در ایجاد یک بازدید دلپذیر توسط بازدیدکنندگان از وب سایت شما می باشد .در ادامه با وبلاگ هاستینجا همراه باشید

وجود سرعت بالا این مطلب را تضمین می نماید که بازدیدکنندگان شما ، زمان خود را صرف مشاهده مطالب مورد نیاز خود خواهند کرد و منتظر بارگذاری اسکریپت ها و تصاویر بلا استفاده نخواهند ماند . مطالعات نشان داده است که کاربران تحمل بیش از ۴ ثانیه را برای بارگذاری یک وب سایت از خود نشان نمی دهند و اگر وب سایت شما نتواند سرعت مدنظر کاربران را فراهم سازد متاسفانه بازدیدکنندگان خود را از دست خواهید داد .Google Page Speed در وب سرور Nginx سرعت باز شدن صفحات وب سایت های خود را چندین برابر افزایش خواهد داد.

سریع‌سازی وب‌سایت‌های وردپرسی:

برای وب سایت های کوچکی که بر پایه سیستم های مدیریت محتوا (CMS) مانند وردپرس (WordPress) پیاده سازی می شوند، استفاده از ابزار Google PageSpeed Insights بعنوان نقطه شروع سریع سازی سایت می تواند مفید باشد. سه نکته اساسی زیر را در نظر بگیرید:

  • تاخیر (Latency) می تواند بیشتر از پهنای باند (Band Width) به زمان لود (Load Time) صدمه بزند.
  • PageSpeed Insights scores shouldn’t be taken at face value
  • بهبود در سرعت سایت با اندازه‌گیری (Measurement)، تنظیم هدف (Goal Setting) و اولویت‌بندی (Prioritization) شروع می شود.

تاخیر می تواند بیشتر از پهنای باند به زمان لود سایت صدمه بزند:

با نگاه اول به سرویس Pagespeed Insights گوگل متوجه خواهیم شد که بیشتر تمرکز آن روی “ارائه تعداد بایت کمتر به کاربر” می باشد. توسط “فشرده‌سازی، کوچک کردن و بهینه سازی” (Compress, Minify, Optimize) . دقت کنید که سایز نصف داستان است، نصف دیگر مربوط به زمان دسترسی به سرور و همچنین مدت زمانی که طول میکشد تا سرور به درخواست پاسخ دهد (Server Response Time).

نیاز به مشاوره دارید؟

تیم فروش آماده ارائه پیشنهاد و پاسخگویی به سوالات شماست.