محتوای شاخص چیست

محتوای شاخص چیست

محتوای شاخص یا سنگ بنا ای چیست ؟ محتوای سنگ بنا ای هسته اصلی وب سایت شما است. این شامل بهترین ، مهمترین مقالات در سایت شما است. صفحات یا پستهایی که می خواهید در موتورهای جستجو بالاترین رتبه را داشته باشند. مقالات گوشه ای سنگین معمولاً مقالات آموزنده و نسبتاً طولانی هستند ، بینشی از پست های مختلف وبلاگ را با هم ترکیب می کنند و همه چیز مهم درباره یک موضوع خاص را پوشش می دهند. در ادامه با وبلاگ هاستینجا همراه باشید

تمرکز آنها این است که به جای فروش محصولات ، بهترین و کاملترین اطلاعات را در مورد یک موضوع خاص ارائه دهند. با این وجود ، آنها باید تجارت شما را منعکس کنند یا رسالت شما را کاملاً ارتباط دهند.محتوای سنگ بنای اصلی می تواند پست وبلاگ یا صفحه باشد. اما هر کدام از اینها باشند ، باید اطمینان حاصل کنید که آنها به خوبی نوشته شده اند ، آنها را اغلب به روز کنید و هدف آنها این است که آنها را برای رقابت با کلمات کلیدی خود رتبه بندی کنید.

چرا مقالات با محتوای شاخص برای SEO اهمیت دارند؟

محتوای شاخص نقش مهمی را در هر استراتژی سئو بازی می کند. رتبه بندی برای اصطلاحات جستجوی بسیار محبوب می تواند دشوار باشد ، اما یک روش سنگ بنایی می تواند به شما در مقابله با این اصطلاحات جستجوی رقابتی کمک کند. اگر مقالات زیادی را در مورد موضوعات مشابه می نویسید ، باید به Google بگویید که مهمترین کدام یک از آنها است. اگر این کار را نکنید ، شانس خود را ازدست داده اید تا در نتایج جستجو رتبه خوبی کسب کنید. ارائه ساختار پیوند داخلی صحیح بین پست های شما ، به Google می گوید که کدام مقاله مهمترین است.

ساختار پیوند برای محتوای شاخص چیست

مقالات بصورت محتوای شاخص باید در وب سایت شما جایگاه برجسته ای داشته باشد. در حالت ایده آل ، شخصی باید بتواند مستقیماً از صفحه اصلی به مقالات شاخص شما وارد شود. همچنین ، تمام پست های دیگر شما در مورد موضوعات مشابه باید به مقاله مورد نظر مربوط شوند ، بنابراین اهمیت آن از ساختار سایت شما مشخص است. با توسعه سایت شما ، تعداد پست های جدید وبلاگ جدیدی که از زوایای دیگر به آن موضوع نزدیک می شوند ، خواهید نوشت که هرکدام به مقاله سنگ بنای شما باز می گردند. این ساختار پیوند داخلی شانس رتبه بندی مقالات محتوای شاخص شما در جستجوهای Google را افزایش می دهد.

مثال زیر ممکن است در درک این اصل به شما کمک کند: تصور کنید که در حال مشاهده نقشه یک کشور هستید. شهرهای کوچک و شهرهای بزرگ همه به نوعی به هم پیوسته خواهند شد. اما شهرهای بزرگ نسبت به شهرهای کوچک دارای جاده های بیشتری خواهند بود. این شهرها محتوای شاخص شما هستند و بیشترین لینک را دریافت می کنند. شهرهای کوچک پست های شما در مورد موضوعات خاص تر است. جاده ها (پیوندها) منتهی به آنها وجود دارد ، اما به اندازه شهرهای بزرگ نیست.

مثال بارزتری بزنیم: من پستهای مختلف زیادی درباره نویسندگی SEO می نویسم ، هرکدام به جنبه ای متفاوت از نوشتن SEO می پردازند. مقاله سنگ بنای این مبحث راهنمای نهایی نوشتن مطالب SEO است و هر وقت که من یک پست جدید در نوشتن سئو SEO می نویسم ، پیوندی به آن مقاله گوشه ای اضافه می کنم. با انجام این کار ، من برای Google روشن خواهم کرد که راهنمای نهایی مهمترین مقاله در مورد SEO  در سایت ماست ، در نتیجه شانس آن برای رتبه بندی بیشتر می شود.

سنگ بنای من کدام مقاله است؟

سنگ های بنای خود را با دقت انتخاب کنید. به چهار یا پنج صفحه ای که دوست دارید کسی هنگام بازدید از وب سایت شما بخواند فکر کنید. این مقالات باید سنگ بنای سایت شما باشند. کدام مقاله برای شما مهمتر است؟ کامل ترین و معتبرترین کدام ها هستند؟ آیا این کلمات کلیدی را که می خواهید رتبه بندی کنید ، هدف قرار می دهید؟

مفهوم محتوای شاخص بسیار مهم است ، که افزونه Yoast SEO گزینه ای را برای نشان دادن اینکه آیا یک مقاله محتوای سنگ بنای خوبی است یا خیر ، شامل می شود. اگر مقالات را به عنوان سنگ بنای اصلی علامت گذاری می کنید ، Yoast SEO به شما کمک می کند تا مقاله ای را برای ایجاد مقاله بنویسید و یک ساختار پیوندی داخلی محکم بسازید.

Yoast SEO ابزارهای بسیار خوبی را ارائه می دهد که به شما کمک می کند تا محتوای شاخص خود را بهینه کنید ، از جمله یک پیشخوان پیوند متنی ، تجزیه و تحلیل محتوای خاص سنگ بنای سنگی و  حتی پیشنهادات پیوند داخلی ، که در محتوای شاخص اولویت بیشتری نسبت به سایر پست ها دارند.

 

نیاز به مشاوره دارید؟

تیم فروش آماده ارائه پیشنهاد و پاسخگویی به سوالات شماست.