محافظت از wp-config.php وردپرس

محافظت از wp-config.php

محافظت از wp-config.php یکی از نکاتی است که باید هر مدیر سایت وردپرسی آن را به خوبی انجام دهد. تعداد سایت های وردپرسی هر روز در حال افزایش است. مدیران سایت ها باید برای امنیت سایت های خود،نکات مختلفی را رعایت کنند یکی از کار هایی که میتوان برای امنیت وردپرس انجام داد با استفاده از فایل htaccess. میباشد شما با اضافه کردن کد ها مختلف میتوانید دسترسی هکر ها را به بخش های مختلف وردپرس بسیار محدود کنید خود این فایل نیز بسیار هائز اهمیت است پس اگر امنیت وبسایت برای شما مهم هست حتما این آموزش را از وبلاگ هاستینجا دنبال کنید.

اصلی ترین بخش وردپرس مربوط به فایل wp-config.php میباشد زیرا در این فایل تمام اطلاعات دیتابیس شما به همراه رمز و… ذخیره شده است پس شما باید به خوبی از این فایل محافظت کنید برای همین از پنل سی پنل فایل htaccess. را پیدا کنید و با زدن ادیت کد زیر را درون htaccess. قرار دهید و در نهایت ذخیره کنید.

حالا باید از خود فایل htaccess. محافظت کنیم و مانع از دسترسی های غیر مجاز به این فایل شویم زیرا ممکن است حتی یک افزونه با ایجاد تغییراتی وبسایت شمارا از دسترس خارج کند برای جلوگیری از این قبیل اتفاقات کد زیر را به فایل htaccess. اضافه کنید:

 

نیاز به مشاوره دارید؟

تیم فروش آماده ارائه پیشنهاد و پاسخگویی به سوالات شماست.