لود تنبل یا Lazy Loading چیست و چه تاثیری بر سایت دارد؟

لود تنبل یا Lazy Loading

لود تنبل یا Lazy Loading یکی از ویژگی هایی است که به مدیران سایت ها کمک میکند تا بتوانند سایت خود را سریع تر برای کاربران به نمایش بگذارند ما در این پست قصد داریم خیلی کوتاه و ساده این روش را برای شما در وبلاگ هاستینجا  توضیح دهیم تا بتوانید به کمک  این روش لود سایت خورد را تا جایی که امکان دارد سریع تر کنید. همانطور که میدانید یکی از فاکتور های مهم حفظ کاربران لود سریع سایت میباشد اگر سایت شما به حد کافی سریع نباشد ممکن است قبل اینکه سایت شما لود کامل شود حوصله کاربر سر رفته و سایت شما را ببندد و اگر شما سایت فروشگاهی داشته باشید این موضوع بسیار به شما آسیب میرساند پس در ادامه با هاستینجا همراه باشید.

Lazy Loading چیست؟

لود تنبل یا Lazy Loading ویژگی است که کمک میکند سایت شما بسیار سریع نمایش داده شود اما این ویژگی چگونه کار میکند. برای مثال شما هنگامی که سایتی را باز میکنید ابتدا قسمت بالایی سایت برای شما نمایش داده میوشد ولی قسمت های بعدی با اسکرول کردن قابل مشاهده است در حالت عادی برای مشاهده سایت باید منتظر بمانید تا کل سایت برای شما لود شود اما Lazy Loading به شما کمک میکند تا لود مرحله ای داشته باشید برای مثال اول قسمت بالایی سایت برای شما لود میشود و سپس قسمت هایی که اسکرول میکنید این ویژگی را امروزه وب سایت های بزرگ زیادی استفاده میکنند و بسیار مناسب و بهینه میباشد.

افزونه هایی که Lazy Loading  را به بهترین شکل ممکن برای شما ارائه میدهند:

۱_Smush: یکی از بهترین افزونه های بهینه سازی تصاویر می باشد که بسیاری از سایت ها از این افزونه استفاده مکینند اما این افزونه از قابلیت لود تنبل نیز پشتیبانی میکند که میتوانید از مخزن وردپرس ویا از اینجا دریافت و نصب کنید.

۲_Rocket Lazy Load : یکی دیگر از افونه های افزایش سایت میابشد که از قابلیت Lazy Load نیز پشتیبانی میکند که میتوانید این افزونه را از اینجا دانلود کنید.

نیاز به مشاوره دارید؟

تیم فروش آماده ارائه پیشنهاد و پاسخگویی به سوالات شماست.