ساخت گالری عکس حرفه ای با Photo Gallery by Supsystic در وردپرس

ممکن است شما مدیر یک سایت باشید و قصد داشته باشید در سایت خود یک گالری عکس حرفه ای با استایل های زیبا و مدرن قرار دهید. افزونه و را های مختلفی برای اینکار وجود دارند که ما قصد داریم ساده ترین و بهترین آن را بررسی کنیم. در این آموزش طریقه ساخت گالری با افزونه Photo Gallery by Supsystic را قرار داده ایم. در ادامه با هاستینجا همراه باشید.

 

این افزونه نیز مانند بسیاری از افزونه ها دارای بخش های پولی میباشد ولی با این حال با استفاده از بخش های رایگان آن میتوان کارهای مورد نیاز خود را انجام داد.

 

افزونه Photo Gallery by Supsystic را از سایت رسمی وردپرس دریافت کرده و پس از نصب آن را فعال سازی کنید.

 

پس از نصب و فعال سازی در بخش پیشخواه های وردپرس گزینه ای با عنوان Gallery cy Supsystic ایجاد میشود که با کلیک بر روی آن گزینه های آن برای شما نمایش داده میشود.

 

برای ایجاد گالری جدید بر روی گزینه New gallery کلیک کنید.

 

در پنجره جدیدی که برای شما باز میشود عنوان گالری مورد نظر خود را وارد کرده و سپس استایل گالری را انتخاب کنید و در ادامه روی گزینه Save کلیک کنید. حال شما میتوانید با استفاده از گزینه Add image تصاویر مورد نظر خود را در گالری اضافه کرده و تغییرات مورد نیاز را روی آنها اعمال کنید.

 

پس از انتخاب گزینه Add image پنجره ای کوچک برای شما نمایش داده میشود که شما میتوانید محل انتخاب تصاویر را در آن انتخاب کنید که معمولا گزینه اول را انتخاب میکنیم تا از قسمت رسانه سایت و تصاویر خودمان تصاویر را قرار دهیم.

 

سپس تصاویر خود را انتخاب میکنیم و تنظیمات را ذخیره میکنیم. در ادامه یک پیش نمایش از تصاویر برای شما نمایش داده میشود که در آن میتوانید هر تصویر را به صورت مجزا تنظیم کنید.

 

در ادامه به بررسی بخش های مختلف تنظیمات آن میپردازیم:
Caption

با استفاده از این قسمت میتوانید بر روی تصویر انتخاب شده متنی قرار دهید تا هنگامی که موس را بر روی تصویر قرار میدهند این متن نمایش داده شود

Caption effect

با استفاده از این قسمت میتوانید برای قسمت Caption افکت مورد نطرتان را انتخاب کنید

SEO

با استفاده از این قسمت میتوانید یه توضیح برای تصویر قرار دهید که البته این توضیح برای کاربران نمایش داده نمیشود

Link

با استفاده از این قسمت میتوانید برای هر تصویر لینک مجزا قرار دهید

Crop

با استفاده از این قسمت میتوانید برش موقتی تصاویر را مشخص کنید

Replace image

با استفاده از این قسمت میتوانید در صورت اشتباه در انتخاب تصویر آن را با تصویر مورد نظر جایگزین کنید.

 

پس از انجام تنظیمات آن را ذخیره کنید تا به صفحه اصلی تنظیمات افزونه باز گردید. توجه داشته باشید که قسمت هایی که برای شما توضیح نداده ایم مربوط به بخش پولی افزونه میباشد.

 

در ادامه بخش های مربوط به تنظیمات اصلی افزونه را بررسی میکنیم :
Main

این بخش مربوط به تنظیمات اصلی گالری تصاویر میباشد که شامل تنظیماتی همچون نوع گالری، عنوان گالری، موقعیت، فاصله تصاویر، عرض و طول تصاویر و … میباشد.

Caption

این بخش نیز شامل تنظیمات کامل مربوط به قرار دادن متن بر روی تصاویر میباشد. برای استفاده از آن ابتدا در بالا کپشن را فعال کرده و سپس تنظیمات مربوط به افکت، رنگ پس زمینه، رنگ متن، میزان شفافیت، سایز و.. را انجام دهید.

 

بخش های دیگر این تنظیمات به صورت پولی میباشد.

 

در ادامه در قسمت سمت چپ افزونه میتواند برای مشاهده خروجی کار Shortcode  مربوط به گالری را در یک برگه/نوشته کپی کنید.

با استفاده از PHPCode کد PHP گالری را دریافت کنید و برای استفاده آن را در مکان موردنظر خود در قالب که قصد دارید گالری در آن نمایش داده شود قرار دهید.

 

نیاز به مشاوره دارید؟

تیم فروش آماده ارائه پیشنهاد و پاسخگویی به سوالات شماست.