رفع کند شدن سرعت در وردپرس

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که مواقعی سرعت سایت در وردپرس شما کند شده باشد و شما را با مشکل روبرو کرده باشد. ما در این آموزش روش شناسایی علل کند شدن سرعت و رفع آن را برای شما قرار داده ایم. در ادامه با هاستینجا همراه باشید.

 

  • در مرحله اول حالت دیباگ را فعال کنید

               آموزش فعال کردن دیباگ را در این لینک برای شما قرار داده ایم

  • سپس صفحه اصلی سایت را یکبار رفرش کنید تا ارور ها برای شما نمایش داده شوند.
  • (توجه کنید که سایت شما در حالت عادی و بدون مشکل تا دو اخطار را باید داشته باشد)

 

برای آنکه بفهمیم مشکل کندی سرعت از وردپرس هست و یا هاست، کلیه پلاگین ها را غیرفعال کرده قالب را به یک قالب پیشفرض ورد پرس تغییر دهید و سایت را مجددا بارگزاری کنید. در این مرحله در صورت لود شدن سریع و بدون مشکل سایت ادامه آموزش را دنبال کنید در غیر این صورت به واحد فنی اطلاع دهید.

 

زمانی که ارور ها ایجاد میشوند:
  1. هنگامی که دو پلاگین آمارگیری هم زمان فعال باشند.
  2. استفاده از قالب های قدیمی که با نسخه جدید وردپرس همخوانی ندارند
  3. پلاگین های امنیتی نیز باعث کند شدن سرعت در وردپرس میشوند که ما به شما پیشنهاد میدهیم از طریق htaccess دسترسی ها را برای پوشه wp-admin محدود کنید.
  4. از پلاگین کش استفاده نکنید زیرا هر چه پلاگین های بیشتری نصب کنید فایل های php شما که باعث میشود مدت زمان پردازش افزایش یابد بیشتر میشود. (در این لینک آموزشی برای کش شدن سایت بر روی مرورگر با کد htaccess قرار داده ایم)
  5. از پلاگین فشرده سازی نیز استفاده نکنید. ( در این لینک راه جایگزین با کد htaccess را برای شما قرار داده ایم که فایل های سایت را به صورت زیپ و فشرده شده منتقل میکند)
  6. بهینه نبودن قالب سایت. یعنی : در قالب بجای php عکس ها از طریق  cssریسایز شده باشند و یا فایل های js و css در قالب زیاد استفاده شده باشد و یا حتی ممکن است این فایل ها را از سایت دیگری در قالب داشته باشید.
  7. پلاگین های شما از سایت دیگری کد js را فراخوانی کنند.

 

 

نیاز به مشاوره دارید؟

تیم فروش آماده ارائه پیشنهاد و پاسخگویی به سوالات شماست.