دسترسی به حساب کاربری از طریق cpanel در وردپرس

ممکن است شما مدیر یک سایت وردپرس باشید و قطعا میدانید که برای ورود به پنل مدیریت وردپرس خود باید نام کاربری و رمز عبور خود را در فرم ورود وارد کنید. اما ممکن است شما نام کاربری و یا رمز عبور خود را فراموش کنید و نتوانید وارد پنل مدیریتی شوید. در این آموزش طریقه بازیابی حساب کاربری وردپرس را قرار داده ایم. در ادامه با هاستینجا همراه باشید.

 

توجه داشته باشید که وردپرس در قسمت ورود به حساب کاربری قابلیت بازیابی رمز عبور از طریق ایمیل را برای کاربران قرار داده است ولی اگر به هر دلیلی به ایمیل دسترسی نداشته باشید میتوانید از طریق cpanel سایت خود مشکل خود را رفع کنید.

 

برای ایجاد یک حساب کاربری در وردپرس از طریق cpanel مراحل زیر را انجام دهید.

 

ابتدا به ریشه هاست خود یا همان public_html که تمامی فایل های وردپرس درون آن قرار دارند بروید.

 

در پنجره جدید تمامی پوشه های مربوط به وردپرس را میتوانید مشاهده کنید سپس به پوشه wp-content رفته و درون آن پوشه themes را پیدا کرده وارد آن شوید.

 

در این بخش پوشه های مربوط به پوسته های وردپرس را مشاهده میکنید که درون آن باید پوشه مربوط به پوسته ای که هم اکنون در سایت شما فعال میباشد را انتخاب کنید.

 

پس از انتخاب پوشه مورد نظر درون آن فایل functions.php را برای انجام عملیات ایجاد حساب کاربری بر روی آن انتخاب میکنیم.

 

کد زیر را درون فایل functions.php قرار دهید و نام کاربری ، رمز عبور و ایمیل مورد نظر خود را در آن وارد کنید.

 

برای حفظ ایمنی سایت خود پس از اینکه با نام کاربری و رمز عبور جدید خود وارد پنل مدیریت وردپرس خود شدید کدهایی که به functions.php اضافه کرده اید را حذف کنید.

 

نیاز به مشاوره دارید؟

تیم فروش آماده ارائه پیشنهاد و پاسخگویی به سوالات شماست.