افزایش امنیت وردپرس با طراحی تایید دو مرحله ای

تایید دومرحله ای وردپرس

افزایش امنیت صفحه ورود وردپرس با فعالسازی تایید دو مرحله ای. یکی از مهم ترین نکاتی که برای نگهداری از سایت وردپرسی خود داریم این است که باید حتما به امنیت سایت اهمیت دهیم و توجه داشته باشیم که هیچ وقت مشکلاتی از قبیل هک و از دست رفتن اطالاعات برای ما پیش نیاید. روش های مختلفی برای محافظت از سایت وجود دارد یکی از آنها تهیه نسخه پشتیبان میباشد و انتخاب یک رمز قوی و… امروز در هاستینجا قصد داریم تا همانند نرم افزار ها و وبسایت های روز دنیا شما هم تایید دو مرحله ای را برای وبسایتتون فعال کنید نرم افزار هایی مثل تلگرام، واتس اپ و اینستاگرام هم اکنون از تایید دومرحله ای برای امنیت بیشتر کاربران استفاده میکنند. در ادامه همراه هاستینجا باشید.

برای فعال کردن تایید دومرحله ای در وردپرس ما نیازمند به فعال سازی افزونه Two Factor Authentication از مخزن وردپرس را داریم. همچنین این  افزونه همراه با نرم افزار Google Authenticator کار میکند یعنی شما برای ورود حتما نیاز است که گوشی اندرویدی ویا آ او اسی همراهتون باشه تا بتونید با امنیت بالا وارد سایت شوید.

با این کار برای هر بار وارد سایت شدن برنامه یک کد برای شما ایجاد میکند که مهلت استفاده از آن ۶۰ ثانیه است چیزی شبیه به نرم افزار های بانکی که این کار امنیت شما را بسیار بالا خواهد برد.

تایید دومرحله ای وردپرس

بعد از فعال کردن افزونه وارد تنظیمات افزونه شوید و در قسمت user roles نقش های کاربری که نیاز دارید تایید دومرحله ای برای آنها فعال شود را تیک بزنید و سپس بر روی save changes  کلیک کنید.

تایید دومرحله ای وردپرس

بعد از فعال سازی افزونه از منوی ورردپرس این افزونه را انتخاب کنید در بخش اول دقت داشته باشید که حتما enabled  فعال باشه در قسمت بعدی یک کد ۶ رقمی نوشته شده که موقت هست و با زدن آپدیت این کد تغییر میکنه در قسمت پایین QR کدی قرار داره که شما باید ابتدا نرم افزار Google Authenticator را بر روی گوشی خود نصب کنید و سپس با گرفتن بر روی این صفحه سایت را به برنامه اضافه کنید.

از این پس برای هربار ورود به سایت بعد از زدن رمز اولیه یک رمز ۶ رقمی برای شما به گوشی ارسال میشود که با وارد کردن آن میتوانید به سایت دسترسی داشته باشید. این کار باعث میشود امنیت سایت شما به صورت چشمگیری افزایش پیدا کند.

نیاز به مشاوره دارید؟

تیم فروش آماده ارائه پیشنهاد و پاسخگویی به سوالات شماست.