رفع مشکل صفحه سفید وردپرس

 

بسیاری از کاربران که از مدیریت محتوای وردپرس استفاده میکنند به احتمال فراوان با مشکل صفحه سفید وردپرس و رفع آن مواجه شده اند. سفید شدن صفحه وردپرس یکی از بدترین اختلالاتی است که ممکن است با آن مواجه شوید با وبلاگ هاستینجا همراه باشید. عاملی که باعث ناامیدی کاربران میشود این است که کاربران نمیتوانند به مدیریت وردپرس دسترسی پیدا کنند و خطایی نیز در صفحه اصلی و یا مدیریت نمایش داده نمی شود در نتیجه راه بررسی مشکل بسیار سخت خواهد شد .

بزرگترین مشکل در مورد صفحه سفید وردپرس این است  که گاهی قسمت خاصی از سایت رو تحت تاثیر قرار میگیرد برای نمونه تنها  صفحه سفید وردپرس را در قسمت مدیریت مشاهده کنید در حالی که سایر قسمت‌های سایت به درستی نمایش داده می شود. در سایر حالت ها ،صفحه سفید  در یک پست خاص نمایش داده می شود  در حالی که سایر بخش های یک  سایت مشکلی ندارند.
در این آموزش چند عامل اصلی که موجب بروز خطا در سایت می شود توضیح داده می شود
مشکل از آنجایی شروع می شود که هنگام ورود به سایت وردپرسی خود یا حتی هنگام ورود به پنل مدیریت با صفحه سفید یا یک صفحه حاوی چند خط خطا مواجه می شوند.دو علت عمده این مشکل قالب و افزونه می باشد؛ که باید این مسئله را  برطرف نمود.
در این حالت برای حذف افزونه و یا ویرایش قالب امکان دسترسی به پنل مدیریت وردپرس را ندارید برای رفع مشکل وارد پنل مدیریت هاست خود شوید در هاست روی گزینه File manager کلیک کنید پس از ورود در محل نصب وردپرس در پوشه wp-content  که تمامی محتویات سایت شما از جمله قالب و افزونه موجود می باشد وارد شوید .
آخرین افزونه و قالب فعال روی سایت خود رابررسی کنید به دلیل اینکه ممکن است پس از نصب یک افزونه یا قالب سایت دچار اختلال شده باشد .
توجه داشته باشد که اگر سایت شما هنگام بالا آمدن خطا می دهد در خطا مسیر فایلی که موجب ایجاد خطا شده باشد نمایش داده می شود شما میتوانید به مسیر ذکر شده رفته و فایل را بررسی نمایید  برای مشاهده جزئیات بیشتر در ارتباط با خطاهای سایت  می توانید در فایل error_log که در شاخه نصب وردپرس وجود دارد مراجعه کرده و جزئیات بیشتری از خطاهای پیش آمده را مشاهده نمایید.

مشکل قالب وردپرس:

وارد فولدر themes شوید و قالب سایت را در این پوشه پیدا کنید. یک کپی از نام قالب سایت بگیرید و سپس نام قالب را به نام دلخواه خود تغییر دهید. اکنون یک قالب سالم در همین پوشه آپلود کرده و یا یکی از همین قالب های موجود سالم را به نام قالب قبلی که از آن کپی تهیه کردید تغییر دهید.
مجددا به سایت بروید اگر سایت بالا آمد به این معنی می باشد که قالب شما دچار اشکال بوده است که باید یک قالب سالم نصب کنید. گاهی اوقات هم مشکل از کل قالب نمی باشد و تنها با افزودن یک خط کد به بخشی از قالب، قالب دچار اشکال می شود که می توانید قالب را مجددا آپلوده کرده و ویرایش کنید.

مشکل افزونه وردپرس:

اگر مشکل صفحه سفید و یا پیفام خطای وردپرس همچنان باقیست مشکل از نصب افزونه می باشد که ابتدا باید در پوشهwp-content وارد فولدر plugins شوید و افزونه مشکل ساز را پیدا کنید و پس از یافتن آن را حذف کنید. به سایت خود رجوع کنید مشاهده می کنید که سایت شما بدون هیچ مشکلی لود می شود.
اگر هیچ‌یک از روش‌های گفته شده جواب نداد بهتر است وردپرس را دوباره نصب و راه‌اندازی کنید و یا پرونده‌ها و پوشه‌های آن را بازنویسی و جایگزین پرونده‌های وردپرس خود  کنید٬  ممکن است ٬ یکی از پرونده‌های وردپرس دچار مشکل شده باشد و این کار باعث رفع مشکل شما شود.

فعال کردن نمایش خطا در وردپرس:

کد زیر را در فایل wp-config.php قرار دهید و سیو کنید سایت را رفرش کنید تا علت خطا را مشاهده نمایید .

با افزودن این قطعه کد خطاها٬ هشدار‌ها و پیام‌هایی بر صفحه‌ی سفید سایت‌تان نمایان خواهد شد که ممکن است به شما در رفع خطا کمک کند .
اگر صفحه‌ی نخست سایت شما ٬ سفید است و پس‌زمینه و مدیریت وردپرس به خوبی کار می‌کرد آن‌گاه مشکل از افزونه cache سایت‌تان است کش سایت را خالی کنید
اگر یکی از پست های سایت شما دچار مشکل شده باشد کد زیر را به wp-config.php خود اضافه کنید این کد‌ها محدودیت بازخورد و بک‌ترک‌ها را افزایش می‌دهند

با آموزش دلایل مشکل صفحه سفید وردپرس و رفع آن در خدمت شما بودیم

نیاز به مشاوره دارید؟

تیم فروش آماده ارائه پیشنهاد و پاسخگویی به سوالات شماست.