آموزش غیر فعال کردن Gutenberg و فعال کردن ویرایشگر کلاسیک وردپرس

آموزش غیر فعال کردن Gutenberg

آموزش غیر فعال کردن Gutenberg

همانطور که میدانید از وردپرس ۵ به بعد استفاده از ویرایشگر وردپرس به صورت اجباری به Gutenberg تغییر پیدا کرد. همین کار باعث شد انتقادات زیادی نسبت به این کار تیم وردپرس صورت بگیرد زیرا کاربران عقیده داشتند هنوز سایت هایشان برای استفاده از Gutenberg آماده نیست زیرا خیلی از ساختار هایی که داشتند تنها با ویرایشگر قبلی وردپرس که در حال حاضر معروف به کلاسک هست قابل استفاده میباشد.

همین امر باعث شده بود در وردپرس های قبل تر از ۵ که Gutenberg اجباری نبود امتیاز کمی به این پلاگین داده شود با این حال تیم وردپرس این را تاثیر نداد و در وردپرس ۵ این ویرایشگر را اجباری کرد البته امکانات Gutenberg خیلی زیاد و با این ویرایشگر میتوان در حد یک صفحه ساز صفحات متنی زیبایی را ساخت ولی خب ظاهر پیچیده و پشتبیانی نکردن از تنظیمات قبلی ویرایشگر کلاسیک سبب شده خیلی از کاربران به دنبال راهی برای غیر فغال کردن این پلاگین باشند و از همان ویرایشگر قبلی و کلاسیک ساده استفاده کنند در ادامه در وبلاگ هاستینجا آموزش فعال سازی ویرایشگر کلاسیک را برای شما عزیزان قرار میدهیم.

آموزش فعال سازی ویرایشگر کلاسیک وردپرس :

سه راه برای فعال سازی ویرایشگر وجود دارد که ساده ترین آن روش شماره یک است.

۱_ از منوی وردپرس افزونه ها > افزودن را انتخاب کنید سپس در قسمت سرچ وردپرس نام افزونه (ویرایشگر کلاسیک) را تایپ کنید و سپس برو روی هم اکنون نصب کن کلیک کنید عکس این افزونه را در زیر میتوانید مشاهده کنید فراموش نکنید پس از نصب افزونه را فعال کنید. به همین راحتی افزونه برای شما فعال شد و میتوانید از ویرایشگر کلاسیک لذت ببرید.

ویرایشگر کلاسیک وردپرس

۲_ در این روش از گزینه افزونه ها > افزودن را انتخاب کنید سپس در صفحه جدید بارگذاری افزونه را انتخاب کنید حالا وارد این لینک شوید و افزونه را دانلود کنید بعد از دانلود افزونه از ظریق بارگذاری افزونه  اپلود کنید و سپس فعال کنید حالا ویرایشگر کلاسیک برای شما فعال شده است.

۳_ روش آخر اپلود از طریق سی پنل میباشد بعد از وارد شدن به سی پنل پوشه wp-content را انتخاب کنید سپس پوشه plugins را انتخاب کنید و افزونه را از این لینک دانلود کنید و در پوشه plugins آپلود کنید در انتها فایل زیپ را از فشردگی خارج کنید و سپس از طریق وردپرس افزونه را فعال کنید.

طبق گفته وردپرس این افزونه تا سال ۲۰۲۰ قابل پشتیبانی است و تا آن موقع کاربران باید سعی کنند با Gutenberg مطالب خود را رسال کنند

نیاز به مشاوره دارید؟

تیم فروش آماده ارائه پیشنهاد و پاسخگویی به سوالات شماست.