آموزش روش ایجاد تغییر در طراحی پوسته در وردپرس

ممکن است شما مدیر یک سایت باشید و از پوسته های وردپرس مختلفی درون سایت خود استفاده کرده باشید. پوسته های بسیار مختلفی برای زیبایی سایت شما وجود دارد که میتوانید از آنها استفاده کنید ولی با وجود این تنوع ممکن است شما بخواهید پوسته اختصاصی خودتان را طراحی و استفاده کنید. در این آموزش طریقه ایجاد تغییرات در پوسته وردپرس را قرار داده ایم. در ادامه با هاستینجا همراه باشید.

 

در ادامه به بررسی چند روش برای ایجاد تغییرات در طراحی پوسته میپردازیم.

 

روش استفاده از افزونه های فوری quick-fix

گاهی ممکن است یک یا چند مورد خاص باعث مشکل در انتخاب شما شده باشد که در این صورت میتوانید از یک افزونه برای حل مشکل خود استفاده کنید مثلا اگر با رنگ های موجود در پوسته مشکل دارید میتوانید از افزونه Theme Tweaker برای تغییر رنگ استفاده کنید.

 

روش سفارشی سازی وردپرس

در این روش برای تغییر در طراحی پوسته وردپرس به قسمت پیشخوان وردپرس و سپس قسمت نمایش رفته و به سفارش سازی بروید.

از این بخش میتوانید بخش های زیادی از جمله تغییر رنگ طرح ، اضافه و حذف کردن تصاویر هدر، عناوین و لوگوهای سایت و … دسترسی داشته و در آنها تغییر ایجاد کنید.

در همین بخش شما میتوانید ستونی را در کنار صفحه مشاهده کنید که برای سفارشی سازی پوسته برای تغییر در طراحی پوسته وردپرس گزینه های زیادی را در خود دارد :

عنوان سایت : شامل تنظیمات مربوط به عنوان سایت و اضافه و حذف لوگو و… بدون در نظر گرفتن پوسته

رنگ ها : شامل تنظیمات مربوط به تغییر رنگ های قسمت های مختلف پوسته

تصویر سربرگ : شامل تنظیمات مربوط به تغییر تصاویر هدر

برگه نخست ایستا : شامل تنظیمات مربوط به محتویات قابل نمایش در صفحه اول سایت

 

روش استفاده از افزونه Page Builder

این افزونه ها برای تغییر در ساختار صفحات سایت قابل استفاده بوده و شما میتوانید صفحاتی با طرح موردنظر خود طراحی کنید و محتوای داخل آنرا به صورت کامل کنترل کنید که به نظر میرسد برای کسانی که قصد دارند صفحات سایت را بصورت دلخواه طراحی کنند بسیار مناسب میباشد. برای نمونه میتوان افزونه های Visual composer و یا Beaver Builder را معرفی کرد.

 

روش ایجاد تغییرات در css به کمک افزونه

در کدهای css تمامی کدهای مربوط به رنگ و فونت و طرح های صفحات  و … وجود دارند که شما میتوانید با استفاده از افزونه Simple Custom CSS این کد ها را تغییر دهید. البته باید توجه داشته باشید که برای کار با css باید با آن آشنایی داشته باشید.

همچنین شما میتوانید از بخش CSS Editor نیز برای ایجاد تغییرات استفاده کنید. برای اینکار ایتدا باید قسمت های مورد نظر را در مرورگر مشخص کنید. با راست کلیک کردن بر روی قسمت مورد نظر و انتخاب گزینه inspect کدهای html و css مربوط به آن بخش برای شما نمایش داده میشود و میتوانید کدها را تغییر دهید.

 

روش استفاده از پوسته فرزند

در صورتی که قصد دارید در پوسته وردپرس خود تغییری اساسی ایجاد کنید میتوانید از پوسته فرزند استفاده کنید که در بین روش های تغییر طراحی پوسته از رتبه بالاتر و مطمعن تری برخوردار است و شما میتوانید با استفاده از آن بدون محدودیت دست به انجام تغییرات بزنید.

 

نیاز به مشاوره دارید؟

تیم فروش آماده ارائه پیشنهاد و پاسخگویی به سوالات شماست.