آموزش بروزرسانی با امنیت افزونه ها در وردپرس

ممکن است شما مدیر یک سایت وردپرسی باشید و باید بدانید که افزونه ها بیشترین کاربرد را در وردپرس دارند که با استفاده از آن ها میتوان امکانات و قابلیت های فراوانی را به سایت و وردپرس اضافه کرد. حال اگر در استفاده از این افزونه ها به موقع اقدام به بروزرسانی نکنید باعث مشکلاتی در کار شما میشود و حتی ممکن است امنیت سایت نیز به خطر بیافتد. در این آموزش طریقه به روزرسانی افزونه ها را به صورت ایمن قرار داده ایم. در ادامه با هاستینجا همراه باشید.

 

معمولا افزونه ها به صورت مرتب و مشخص بروزرسانی میدهند و شما میتوانید به راحتی آن ها را بروزرسانی کنید. توجه داشته باشید که با اینکار میتوانید بین افزونه ها با قالب و افزونه های دیگر در هسته وردپرس سازگاری ایجاد کنید و حتی میتوانید باگ های کوجود در افزونه را بر طرف کنید و امنیت سایت را بالا ببرید. پس بهتر است پس از اینکه افزونه ها برای نسخه جدید به شما اطلاع دادند اقدام به بروز رسانی کنید. در ادامه مراحل بروز رسانی را قرار داده ایم.

 

مراحلی که قبل از اقدام به بروزرسانی برای حفظ امنیت و جلوگیری از ایجاد مشکل باید به آن ها توجه داشته باشید :

ابتدا قبل از انجام هر کاری از وبسایت خود بک آپ بگیرید و آن را درجایی مطمعن نگه داری کنید.

ممکن است شما از افزونه های زیادی استفاده کنید که بروزرسانی یک جای آن ها توصیه نمیشود و بهتر است با حوصله افزونه ها را به صورتی یک به یک بروزرسانی کنید.

پیشنهاد میکنیم با استفاده از لوکال هاست نسخه جدید افزونه ها را قبل از نصب بر روی وردپرس خود بر روی آن تست کنید.

اگر تصمیم دارید افزونه ای را بروزرسانی کنید بهتر است این کار را در زمان های کم بازدید سایت خود انجام دهید.

شما میتوانید با در نظر گرفتن افزونه و اطمینان داشتن از آن با بررسی تمامی نکات آن را به صورت بروزرسانی خودکار قرار دهید.

 

حال طریقه بروزرسانی افزونه ها به صورت ایمن را بررسی میکنیم :

شما میتوانید از نسخه های جدید افزونه ها در قسمت پیشخوان وردپرس در گزینه به روزرسانی ها مطلع شوید. همچنین در این قسمت اطلاعات مربوط به نسخه های جدید را مشاهده کنید. حال میتوانید افزونه ها را بروز رسانی کنید.

توجه داشته باشید که در صورت بروز خطل در هنگام بروزرسانی باید از فروم توسعه دهنده به دنبال حل مشکل بگردید در صورت حل نشدن مشکل بروزرسانی افزونه را متوقف کرده و آن را به حالت قبل برگردانید.

 

نیاز به مشاوره دارید؟

تیم فروش آماده ارائه پیشنهاد و پاسخگویی به سوالات شماست.